KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12213494
*
nr 1221 3494
Bengtolle Oldinger
(1911-1988), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, Smygehuk, 67x80
Bengtolle (Bengt-Olle) Oldinger, svensk målare född 1911, död 1988 .
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 december 2018
kl 20:47:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/12 11:43:17
1
800 kr
3/12 19:01:58
2
800 kr
3/12 19:01:58
1
800 kr (Budbetjänt)
3/12 19:02:29
2
1.500 kr
3/12 20:14:24
1
1.300 kr
3/12 20:14:24
2
1.400 kr (Budbetjänt)
3/12 20:14:35
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bengtolle Oldinger
Bengtolle (Bengt-Olle) Oldinger, svensk målare född 1911, död 1988 .
Läs mer om Bengtolle Oldinger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengtolle oldinger olja olja på duk oljemålning oljemålningar smygehuk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Bengtolle Oldinger
Bengtolle (Bengt-Olle) Oldinger, svensk målare född 1911, död 1988 .
Läs om budbetjänten
Läs mer om Bengtolle Oldinger
nr 1221 3494
Bengtolle Oldinger
(1911-1988), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, Smygehuk, 67x80
Bengtolle (Bengt-Olle) Oldinger, svensk målare född 1911, död 1988 .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 december 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/12 11:43:17 | 1 | 800 kr |
| 3/12 19:01:58 | 2 | 800 kr |
| 3/12 19:01:58 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 3/12 19:02:29 | 2 | 1.500 kr |
| 3/12 20:14:24 | 1 | 1.300 kr |
| 3/12 20:14:24 | 2 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
| 3/12 20:14:35 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bengtolle Oldinger
Bengtolle (Bengt-Olle) Oldinger, svensk mÃ¥lare född 1911, död 1988 .Läs mer om Bengtolle Oldinger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengtolle oldinger olja olja på duk oljemålning oljemålningar smygehuk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



